"O marzeniach trzeba mówić głośno i otwarcie, bo nigdy nie wiesz kiedy spotkasz ludzi, którzy pomogą Ci je zrealizować."

piątek, 16 stycznia 2015

Jak nie zmarnować... czasu

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,
ale nikt nie wie jak go wskrzesić"


Dzwoni telefon...
- Tak? Słucham?
- Kasiu, kartka! Potrzebna! Szybko!
-No dobrze, dobrze - spokojnie...
Jaka Kartka??
- Noo Noworoczna Kartka! - Dla Pantery !!

Zdjęcie podkradzione z bloga Pantery
Kartka faktycznie zrobiła się szybko
Tak szybko, że nie zdążyłam znaleźć pędzelka więc...
malowałam palcami
Nawet Myszka pomagała - ogonem ;-)))


Ku Nowemu Roku skrada się...
Pantera... a może
Miećka ;-)))
Wszystko skrzy się brokatowo - sylwestrowo ;-)))
na tle nocnego nieba, z którego spadają
puszyste płatki
Tak to sobie wyobraziłam ;-)))

Zdjęcie podkradzione z bloga Pantery
Jak zawsze ciemną nocą pracowałam
i nie zdążyłam zrobić zdjęć
Na szczęście uczyniła to Pantera i
pozwoliła podkraść ;-)))


Na koniec chciałabym podzielić się z Wami czymś co ostatnio znalazłam w Internecie 
 Marc i Angel to dwaj pełni pasji pisarze, miłośnicy życia i obserwatorzy. Stworzyli wspaniałą listę 30 rzeczy, których nie powinniśmy robić w swoim życiu.
1. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi.
 Życie jest zbyt krótkie, aby poświęcać czas ludziom, którzy wysysają z Ciebie szczęście. Jeśli ktoś chce Cię w swoim życiu, zrobi dla Ciebie w nim miejsce. Nie powinieneś musieć o to walczyć. Nigdy nie poświęcaj się dla kogoś kto Cię nie docenia. I pamiętaj – prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy wspierają Cię w najgorszych chwilach, a nie w najlepszych.
 2. Przestań uciekać od problemów.  
Staw im czoła. Nie, to nie będzie łatwe. Nie ma na świecie osoby, która radzi sobie świetnie z każdą przeszkodą. Nie jesteśmy zaprogramowani by natychmiast rozwiązywać każdy problem. W gruncie rzeczy jesteśmy stworzeni do tego, aby być smutnymi, nieszczęśliwymi i zranionymi. Tak właśnie skonstruowany jest świat – nauka, adaptacja i rozwiązywanie kłopotów. To kształtuje naszą osobowość.
3. Przestań się okłamywać. 
 Możesz okłamywać każdego, ale nigdy nie rób tego sobie. Nasze życie poprawia się wtedy kiedy wykorzystujemy dane nam szanse. Pierwsza i najważniejsza z nich jest bycie szczerym względem samego siebie.
4. Przestań spychać swoje potrzeby na dalszy plan.  
Najbardziej bolesna jest utrata siebie w procesie kochania drugiej osoby. Zapominamy o własnej wyjątkowości. By pomóc obojgu, musimy pomóc najpierw sobie. Właśnie teraz jest najlepszy moment na spełnianie swoich marzeń.
 5. Przestań próbować być kimś kim nie jesteś. 
 Jednym z największych wyznań jest bycie sobą w świecie, gdzie wszyscy chcą być jednakowi. Ktoś zawsze będzie ładniejszy, mądrzejszy, młodszy, ale nigdy nie będzie Tobą. Nie zmieniaj się by inni Cię polubili. Bądź sobą, a odpowiednie osoby Cię pokochają.
6. Przestań trzymać się przeszłości.  
Nie możesz zacząć nowego rozdziału w swoim życiu jeśli wciąż przeglądasz poprzedni.
 7. Przestań bać się popełniania błędów.  
Zrobienie czegoś i przeżycie 10 kolejnych porażek jest bardziej produktywne niż bezczynność. Za każdym sukcesem ciągnie się sznur porażek, każda porażka zbliża nas do sukcesu. Ostatecznie będziesz bardziej żałował rzeczy, których nie zrobiłeś, niż tych, które nie wyszły. 
8. Przestań się obwiniać za stare błędy.  
Mogliśmy kochać nieodpowiednią osobę, płakać nad drobnostkami, ale to jedynie zbliżyło nas do miejsca, w którym jesteśmy. Wszyscy popełniamy błędy, mamy rozterki i żale z przeszłości. Ale każdy z nas ma siłę by ukształtować nowe dni i swą przyszłość. Każda rzecz, która przytrafia nam się w życiu przygotowuje nas do tego, co ma jeszcze nadejść. 
9. Przestań kupować „szczęście”.  
Wiele rzeczy, których pragniemy są drogie, ale tak naprawdę jedyne satysfakcjonujące rzeczy są za darmo – miłość, śmiech i praca będąca pasją. 
10. Przestań szukać szczęścia w innych. 
Jeśli nie jesteś zadowolona z osoby, którą jesteś w środku to nigdy nie będziesz zadowolony będąc z kimkolwiek. Musisz ustabilizować własne życie zanim zaczniesz je z kimś dzielić. 
11. Przestań siedzieć bezczynnie. 
 Nie myśl za dużo, inaczej sam stworzysz problemy, których nie ma. Oceń sytuację i podejmij odpowiednie działania. Nie możesz zmienić tego z czym musisz się zmierzyć. Postęp wiąże się z ryzykiem. Nie możesz zrobić kroku, nie odrywając stóp od ziemi.
12. Przestań myśleć, że nie jesteś gotowy. 
 Nikt nigdy nie czuł się w 100% gotowy, kiedy napotykał swoją szansę. Większość wspaniałych okazji w naszym życiu wykracza poza naszą sferę komfortu, więc z początku nigdy nie będziemy całkowicie pewni naszych decyzji.
13. Przestań angażować się w związki ze złych powodów.  
Związek musi powstać rozważnie. Lepiej być samotnym niż w złym towarzystwie. Nie ma pośpiechu. Jeśli coś jest nam przeznaczone, wydarzy się – we właściwym czasie, z odpowiednią osobą i z dobrych powodów. Zakochaj się gdy będziesz gotowy, a nie samotny.
14. Przestań odrzucać nowe związki, bo poprzednie nie wyszły
 Zrozumiesz, że istnieje powód spotkań kolejnych osób w Twoim życiu. Niektóre Cię przetestują, inne wykorzystają, a kolejne nauczą czegoś nowego. Ale najważniejsze – znajdą się takie, które obudzą w Tobie to, co najlepsze.
15. Przestań rywalizować ze wszystkimi. 
Nie przejmuj się tym, że inni są w czymś lepsi od Ciebie. Skoncentruj się na pokonywaniu własnych rekordów każdego dnia. Sukces to walka jedynie z samym sobą.
16. Przestań być zazdrosnym. 
Zazdrość to sztuka liczenia dorobku innych zamiast własnego. Zapytaj sam siebie co masz takiego, co wszyscy inni chcieliby mieć.
17. Przestań narzekać i użalać się nad sobą. 
Życiowe zakręty kierują Cię na Twoją ścieżkę. Możesz nie widzieć lub nie rozumieć wszystkiego, co się wydarzy, to może być trudne. Jednak gdy spojrzysz na to z perspektywy czasu dostrzeżesz, że doprowadziło Cię to do lepszego miejsca, ciekawszych osób, czy sytuacji, więc uśmiechnij się! Niech wszyscy uwierzą, że dziś jesteś silniejszy niż wczoraj, a tak się stanie.
18. Nie trzymaj urazy. 
Nie żyj z nienawiścią w sercu. Bardziej będziesz krzywdzić samego siebie niż ludzi, których nie lubisz. Przebaczanie to nie zwrot, „To, co mi zrobiłeś jest okej.” To umiejętność wypowiedzenia przed samym sobą słów, „Nie pozwolę na to, aby to co mi zrobiłeś, zrujnowało moje szczęście na zawsze.” Przebaczenie jest odpowiedzią. Odpuść, znajdź spokój, a to Cię wyzwoli. I pamiętaj, że przebaczenie nie jest na pokaz dla innych ludzi, ma pomóc Tobie.
19. Nie pozwól innym, aby ściągali Cię w dół do ich poziomu. 
Nie pozwalaj na to, aby się uwsteczniać. Nie rób kroków w tył. Nie wybieraj sobie znajomych, którzy obniżają Twój poziom.
20. Przestań marnować czas na tłumaczenie się przed innymi osobami. 
Twoi przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogów to i tak nie interesuje. Po prostu rób to, co uważasz za słuszne i zgodne z Twoimi przekonaniami. 
21. Przestań robić w kółko te same rzeczy, bez chwili przerwy. 
Czas wziąć głęboki oddech. Jeśli będziesz dalej robić to, co robisz, będziesz trzymać się tego, co dostajesz. Czasem trzeba zdystansować się do siebie, aby obiektywnie i jasno spojrzeć na sytuację.
22. Przestań pomijać drobne rzeczy.
 Ciesz się z małych rzeczy, bo po jakimś czasie spojrzysz w przeszłość i zorientujesz się, że to były naprawdę istotne chwile. Najważniejsze wydarzenia z Twojego życia będą małe, ale spędzone z kimś, komu na Tobie zależy.
23. Przestań dążyć do ideałów na każdym polu. 
 Prawdziwy świat nie nagradza perfekcjonistów tylko ludzi pracowitych, którzy umieją doprowadzić sprawę do końca.
 24. Nie próbuj iść najłatwiejszą i najkrótszą drogą.
 Nie idź na łatwiznę. Zrób coś niezwykłego.
25. Przestań udawać, że wszystko jest w porządku, jeśli nie jest.
 Naprawdę czasem dobrze jest rozpaść się na kawałki. To normalne. Każdy z nas tak ma. Nie zawsze trzeba udawać, że jest się silnym. Nie musimy udowadniać cały czas, że wszystko jest w porządku. Nie należy się martwić o to, co myślą inni. Jeśli masz ochotę płakać, po prostu to zrób. Im szybciej wyrzucisz to z siebie, tym lepiej dla Twojego zdrowia.
26. Przestań obwiniać innych za swoje problemy. 
Wielkość marzeń, które możesz osiągnąć zależą od stopnia, w jakim możesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Kiedy obwiniasz innych za to, co przechodzisz zaprzeczasz pojęciu odpowiedzialności. Pozwalasz innym mieć władzę nad częścią Twojego życia.
27. Przestań być wszystkim dla wszystkich. 
Jeśli będziesz starał się być dla wszystkich może Cię to zniszczyć. Ale uśmiech jednej osoby może zmienić świat, może niekoniecznie cały, ale z pewnością jakiś fragment.
28. Przestań się zamartwiać. 
Zamartwianie nie naprawi Twojej przyszłości, a zniszczy jedynie Twoją teraźniejszość. Jedynym słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest postawienie sobie pytania, „Czy ta sprawa jest ważna w tym roku i czy coś zmieni? Jeśli nie, to nie warto się nią martwić.”
29. Przestań skupiać się na tym, co nie chcesz, aby się wydarzyło. 
Skoncentruj się na tym, co chcesz, aby się wydarzyło. Pozytywne myślenie jest w czołówce każdego wielkiego sukcesu. Jeśli będziesz się budzić każdego ranka z myślą, że wydarzy się coś cudownego i będziesz pielęgnował tę myśl, zobaczysz, że częściej będziesz szczęśliwy. 
30. Przestań być niewdzięcznym. 
Nie ma znaczenia, jak bardzo zły dzień miałeś. Zawsze dziękuj za swoje życie, bo gdzieś na świecie ktoś oddałby życie, aby być na Twoim miejscu. Zawsze myśl o tym, co tracisz, próbując myśleć o tym, co mają inni.  
fot by Żaneta M

2. Przestań uciekać od problemów. Staw im czoła. Nie, to nie będzie łatwe. Nie ma na świecie osoby, która radzi sobie świetnie z każdą przeszkodą. Nie jesteśmy zaprogramowani by natychmiast rozwiązywać każdy problem. W gruncie rzeczy jesteśmy stworzeni do tego, aby być smutnymi, nieszczęśliwymi i zranionymi. Tak właśnie skonstruowany jest świat – nauka, adaptacja i rozwiązywanie kłopotów. To kształtuje naszą osobowość.

Czytaj dalej na: http://www.popularnie.pl/30-cennych-rad/?utm_source=facebook.com&utm_medium=share&utm_content=30-cennych-rad&utm_campaign=shareBelowPost
1. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi. Życie jest zbyt krótkie, aby poświęcać czas ludziom, którzy wysysają z Ciebie szczęście. Jeśli ktoś chce Cię w swoim życiu, zrobi dla Ciebie w nim miejsce. Nie powinieneś musieć o to walczyć. Nigdy nie poświęcaj się dla kogoś kto Cię nie docenia. I pamiętaj – prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy wspierają Cię w najgorszych chwilach, a nie w najlepszych.

Czytaj dalej na: http://www.popularnie.pl/30-cennych-rad/?utm_source=facebook.com&utm_medium=share&utm_content=30-cennych-rad&utm_campaign=shareBelowPost

17 komentarzy:

 1. Piękna kartka i piękne myśli - dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. kartka cudna, a cały wywód co być powinno a co nie bardzo mądry , pouczający, bylibyśmy aniołami , gdyby się udało wszystko zasrtosować czego sobie i wszystkim życzę

  OdpowiedzUsuń
 3. Kartka piękna, a lista słuszna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kochana nie wiem gdzie to znalazłaś ale ja sobie to wydrukowałam....tak mi tego potrzeba! A kartka cudowna-bo z kotkiem, więc nie ma innej opcji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne myśli. Niby proste a tak ciężko niektóre wprowadzić w życie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Kartka jest piękna!:-)
  Świetne i bardzo proste rady życiowe ,szkoda tylko większość ludzi nie trafi wprowadzić ich w życie..
  Same wiele z nich zrozumiałam i stosuje, bo żyjemy dla siebie, a nie po to żeby uszczesliwiac osoby które są w naszym życiu tylko przypadkiem..

  OdpowiedzUsuń
 7. cudna kartka,widziałam ją już u Pantery:)
  listą bardzo prawdziwa..
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwacje zawarte w tych punktach bardzo trafne , tyko że to mówi ludzki rozum ,a ludzie to bardzo złożone istoty ,rozum to tylko jedna ze składowych . Może dlatego tak trudno wprowadzić to wszystko w życie ,co wcale nie znaczy ,że niemożliwe . A swoją drogą jestem ciekawa ,jak autorzy radzą sobie w życiu :))))
  Karteczka bardzo interesująca :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Kartka SUPER !!!!, ale to juz wiesz. Ta lista jest bardzo mądra i baaaaardzo długa. Czytalam raz, czytalam drugi i pomyślalam sobie, że gdyby wszyscy się do tego zastosowali to życie byłoby pieknie, ale i nudne, bo przewidywalne. Trzeba miec zasady i żyć w/g nich, ale kazdy z nas jest inny i po swojemu je rozumie i stosuje. Jeśli jest to w jakiś ramach przyzwoitości to tak trzymac i żyć szczęśliwie. :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Taka lista powinna zawisnąć u mnie na ścianie:)) Piękna kartka, to z pewnością jest Miecka:))

  OdpowiedzUsuń
 11. Mozecie mi zazdroscic ;) MOJA ta kartka!!!
  Lista, owszem, madra, ale jak przychodzi co do czego, to sie szybko zapomina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że jest Twoja Panterko :) Czasem wpadnie mi do glowy dobry pomysl, zeby sprawic radość. :)))

   Usuń
 12. żeby jeszcze tak o tych wszystkich zasadać tak stale pamiętać...
  Fantastyczny zbiór zasad, jakże prawdziwych, ale i często trudnych. Zaraz przesyłam link do przyjaciół, aby i oni mogli to przeczytać:) A ja go sobie wydrukuję, żeby często do niego zaglądać:)
  Dziekuję ci bardzo:) i pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Błyskawiczna kartka, a długotrwała radość!, bo efekt jest!! :-) Pewnie też dzięki tej bardzo ręcznej pracy:-)
  Wytyczne na lepsze życie... Rzuciło mi się w oko, że mówią jak "przestać", "skończyć" ze złym życiem, ale jak ZACZĄĆ dobre????? :-)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Kartka przepiękna:)
  A w listę szczegółowo się wczytałam...
  Najbardziej mi bliskie punkty to 6, 28, 29 i 30, powinnam o tym zawsze pamiętać...
  Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Szybka mobilizacja i jaka fajna karteczka powstała :).

  Fajne 30 postanowień.

  OdpowiedzUsuń
 16. Najczęściej przepadam na wiele chwil zaczytując się w Twoje posty:) hmm...żeby tak to wszystko pamiętać i stosować. Ile ja błędów popełniłam to ta lista mi właśnie wytknęła:) a trzeba było inaczej postąpić...Mimo wszystko staram się żyć teraźniejszością doceniając każdą chwilę. Jednak jeszcze wiele muszę się nauczyć i sobie wypracować.
  Kartka bardzo udana:))

  OdpowiedzUsuń


Dajesz mi swój czas - najhojniejszy dar ze wszystkich Dziękuję ;-)))

Stampin Royalty

Stampin Royalty

Digi - Scrap

Digi - Scrap

W Magicznej Kartce

W Magicznej Kartce

od Marty z Harem Soutache, Avrea, Chopiniada

od Klub Kota Jasna8

Pastelowe Candy u Moni

Pastelowe Candy u Moni
14.02.2015

Mikołajek w Palmogrodzie

Mikołajek w Palmogrodzie
Wygrałam i jeszcze za gaulstwo dostałam ;-)))

2gie urodziny

2gie urodziny
15.02.2015

Zielone Candy

Zielone Candy
Wygrałam!!

Pracowania Ajm

Pracowania Ajm
WYGRAŁAAAAM

Candy u Pająka

Candy u Pająka
Dostałam Nagrodę Specjalną!!

Wyróżnienie w ScrapGangu

Wyróżnienie w ScrapGangu

Herbaciane Candy

Herbaciane Candy
WYYYGRAŁAAAM ;-))))))

Candy niespodzianka

Candy niespodzianka
28.02.2014

Walentynkowe Candy

Walentynkowe Candy
WYGRAŁAM

Łączna liczba wyświetleń